za sega neka ne go pokazuva info@yoursite.com

5 идеи како вашиот дом да изгледа елегантно

 

Убавото не е секогаш скапо. Ако немате идеја што можете да направите  за својот дом, а тоа да не е купување на прескап мебел, украдете идеи. Само прилагодете ја на вас и вашите станари. Еве прекрасни идеи како со малку пари да го промените ентериерот...

1. Огледало на плакарот во спална соба

На вратата од плакарот ставете огледало. Просторот ќе изгледа и поголем и по елегантен. Ова посебно важи за малите станови.

2. Променте ги рачките на комодите и плакарите

Не мора да купувате нова комода. Смо купете нови рачки, тргнете ги старите и ставете нови и ете ви нов мебел. Направете сами елегантни комоди.

3. Сокријте ги каблите

Домот ќе изгледа многу поуреден, скап и елегантен ако не се гледаат каблите. Тие се поевтини, можете лесно да ги монтирате.

4. Балдахин
Ако фантазирате за кревет како од бајка, доволно е да закачите корнизи за завеси до плафон директно над креветот. На корнизите закачете материјал по избор и имате кревет как ово најдобриот хотел.

5. Врамете го ТВ-то или огледалото
Ставете интересна тамка околу плазма тв-то.Дрвени, метални, гипсани...не е важно, ќе изгледа необично и луксузно.