za sega neka ne go pokazuva info@yoursite.com

Плац на атрактивна локација


  • Плац на атрактивна локација
  • Плац на атрактивна локација
  • Плац на атрактивна локација
  • Плац на атрактивна локација
  • Плац на атрактивна локација
  • Плац на атрактивна локација
  • Плац на атрактивна локација
  • Плац на атрактивна локација
Плац на атрактивна локација Скопје / Центар € 295000 За продавање

КатегоријаПлац Квадратура 362 m2 Телефон
Станбено-деловен плац Спрат -

Актуелна ситуација
Целокупната парцела изнесува 362 м2. На парцелата се наоѓаат два објекти: барака од 40 м2 и двоспратна семејна куќа од 200 м2 кои датираат од крајот на 50тите години. Објектите може да бидат санирани или отстранети. Се поседува комплетна уредна документација za земјиштето и објектите. Комунална инфраструктура: приклучок за вода, канализација, струја, телефон и интернет. Според ДУП дозволено е изградба на два објекти:

Објект 1
Површина 105 м2
П+2+Пк
Бруто површина 420 м2

Објект 2
Површина 42 м2
П+1+Пк
Бруто површина 126 м2

Вкупно бруто развиена површина за двата објекти: 546 м2
Компатибилна класа на намена:
Б1-30% В1-30% Д3-30% до 30%
Земјиштето не е делливо.

За земјиштето
Локацијата нуди извонредни услови за семејства кои сакаат тивок и квалитетен живот на 20 мин. пеш од центарот на Скопје. Идните сопственици имаат единствена шанса да уживаат во прекрасен поглед на Скопје со сопствена, 60 годишна лозница во мирно соседство. Подножнјето на Водно овозможува висок квалитет на воздухот и брз пристап до парк-шумата.

Клинички центар, основно училиште и супермаркет на помалку од 10 мин пеш оддалеченост.

Цена: 295.000 €
Калкулатор за заем за хипотека

Внесете ги деталите за заемот и притиснете го копчето Пресметај.
Износ на заем: Години на исплаќање:
Номинална каматна стапка (%) Плаќања годишно
Рата за плаќање (МКД) МКД 0

Лазар БочваровВкупно () недвижнини

Контактирајте неИмате прашања

Слични недвижнини Погледнете други недвижнини

СТАН НА МИРНА ЛОКАЦИЈА ВО ЦЕНТАР
MKD 0

СТАН НА МИРНА ЛОКАЦИЈА ВО ЦЕНТАР

Соби 2 Бањи Квадратура 62 m2
Се продава куќа ТОП локацијаТафталиџе
€ 350000

Се продава куќа ТОП локација,Тафталиџе

Соби 6 Бањи Квадратура 257 m2Најчесто барано: evtini stanovi vo Skopje, stanovi vo Skopje za prodavanje, Stanovi Skopje, Mali stanovi Skopje, kupuvam stan vo Skopje, Гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi vo Skopje, Издавам гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi skopje, огласи за продажба на станови во Скопје