za sega neka ne go pokazuva info@yoursite.com

STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM

  • STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM

STAN VO GRADBA 85m2 VO AERODROM 6-kat KAJ MAJCIN DOM Скопје / Аеродром MKD 1100 За продавање

КатегоријаСтанови Квадратура 85 m2 Соби 3 Евид. број Објавено 07-10-2019 Телефон

- СТАНОТ ИМА ОДЛИЧЕН РАСПОРЕД, РАСПОЛАГА СО ДВЕ СПАЛНИ СОБИ,
КУПАТИЛО, ТОАЛЕТ, ОСТАВА, ГАРДЕРОБЕР ДНЕВНА СО ТРПЕЗАРИЈА, КУЈНА И ТЕРАСА.

-Станбената зграда се наоѓа на Бул.Јане Сандански, бб, Општина Аеродром. Влезовите во станбената зграда се ориентирани на северо-источна страна, кои се пристапни од сервисна улица. Од јужна страна на самиот објект се наоѓа Бул.Јане Сандански, додека од источна страна се наоѓа бул. АСНОМ.
-Фасадните ѕидови се предвидени да бидат од керамички блокови со дебелина од 20 см и соодветна термоизолација од 10 см, со што се запазува високо ниво на енергетска ефикасност на објектот.

-Ѕидовите меѓу станбените единици и станбените единици и ходниците ќе бидат сендвич ѕидови со пожарна отпорност од 2 часа и вкупна д=26см.

-Внатрешните преградни ѕидови треба да бидат изработени од керамички блокови со вкупна д=10 см, со соодветна звучна и топлинска изолација
Самата местоположба на зградава ви дава директна поврзаност со следниве објекти: болница Мајчин Дом, трговски центри: 3 Бисери и Капитол Мол, образовни институции, градинка, основно училиште, спортски центар Јане Сандански итн.
Висината на објектот е П+8+Пк и две подрумски нивоа во кои е решено паркирањето. Влезовите во станбениот дел се од сервисната улица, односно од северо-источна страна. Во секој од влезовите се сместени по два лифтови и скалишно јадро. Објектот располага со 4 влеза.


FILIPВкупно () недвижнини

Контактирајте неИмате прашања

Слични недвижнини Погледнете други недвижнини

Se izdava luksuzen stan na Vodno 85m2
MKD 650

Se izdava luksuzen stan na Vodno 85m2

Соби 3 Квадратура 85 m2
Se izdava stan kaj univerzalna sala
EUR 550

Se izdava stan kaj univerzalna sala

Соби 0 Квадратура 100 m2
DOMIK PRODAVA NOV 3 SOBEN STAN 67 M2 KAJ KATOLICKA
EUR 77000

DOMIK PRODAVA NOV 3 SOBEN STAN 67 M2 KAJ KATOLICKA

Соби 3 Квадратура 67 m2Најчесто барано: kupuvam stan vo Skopje, Гарсоњера во Скопје, Taftalidze 2, prodazba na stanovi vo Skopje, Издавам гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi skopje, огласи за продажба на станови во Скопје, evtini stanovi vo Skopje, Izdavanje stanovi pod kirija skopje, продазба станови во Oхрид