mk STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM 1,100€ - 42359

za sega neka ne go pokazuva info@yoursite.com

STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM


  • STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM
  • STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM
STAN VO GRADBA 79m2 VO AERODROM 3-kat - KAJ MAJCIN DOM Скопје / Аеродром € 1100 За продавање

КатегоријаСтанови Квадратура 79 m2 Телефон

- СТАНОТ ИМА ОДЛИЧЕН РАСПОРЕД, РАСПОЛАГА СО две спални соби, КУПАТИЛО, ТОАЛЕТ, ОСТАВА, ГАРДЕРОБЕР ДНЕВНА СО ТРПЕЗАРИЈА, КУЈНА И ТЕРАСА.
-Станбената зграда се наоѓа на Бул.Јане Сандански, бб, општина аеродром. Влезовите во станбената зграда се ориентирани на северо-источна страна, кои се пристапни од сервисна улица. Од јужна страна на самиот објект се наоѓа Бул.Јане Сандански, додека од источна страна се наоѓа бул. АСНОМ.
-Фасадните ѕидови се предвидени да бидат од керамички блокови со дебелина од 20 см и соодветна термоизолација од 10 см, со што се запазува високо ниво на енергетска ефикасност на објектот.

-Ѕидовите меѓу станбените единици и станбените единици и ходниците ќе бидат сендвич ѕидови со пожарна отпорност од 2 часа и вкупна д=26см.

-Внатрешните преградни ѕидови треба да бидат изработени од керамички блокови со вкупна д=10 см, со соодветна звучна и топлинска изолација
Самата местоположба на зградава ви дава директна поврзаност со следниве објекти: болница Мајчин Дом, трговски центри: 3 Бисери и Капитол Мол, образовни институции, градинка, основно училиште, спортски центар Јане Сандански итн.
Висината на објектот е П+8+Пк и две подрумски нивоа во кои е решено паркирањето. Влезовите во станбениот дел се од сервисната улица, односно од северо-источна страна. Во секој од влезовите се сместени по два лифтови и скалишно јадро. Објектот располага со 248 станбени единици решени во 4 влеза.
Global propertyВкупно () недвижнини

Контактирајте неИмате прашања

Слични недвижнини Погледнете други недвижнини

Centar mmaalo 79m2 nov vseliv stan na 46kat
€ 1000

Centar m.maalo 79m2 nov vseliv stan na 4/6kat

Соби 3 Бањи Квадратура 79 m2
Centar mmaalo 79m2 nov vseliv stan na 46kat
€ 1050

Centar m.maalo 79m2 nov vseliv stan na 4/6kat

Соби 3 Бањи Квадратура 79 m2
Se prodava stan vo Aerodrom
€ 62000

Se prodava stan vo Aerodrom

Соби 2 Бањи Квадратура 59 m2Најчесто барано: evtini stanovi vo Skopje, Stanovi Skopje, Mali stanovi Skopje, stanovi vo Skopje za prodavanje, kupuvam stan vo Skopje, Гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi vo Skopje, Издавам гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi skopje, огласи за продажба на станови во Скопје