za sega neka ne go pokazuva info@yoursite.com

Продавам Куќа и Плац во С. Орман. Ѓ.Петров,Скопје


  • Продавам Куќа и Плац во С Орман ЃПетровСкопје
  • Продавам Куќа и Плац во С Орман ЃПетровСкопје
  • Продавам Куќа и Плац во С Орман ЃПетровСкопје
  • Продавам Куќа и Плац во С Орман ЃПетровСкопје
  • Продавам Куќа и Плац во С Орман ЃПетровСкопје
Продавам Куќа и Плац во С. Орман. Ѓ.Петров,Скопје Скопје / Ѓ.Петров € 35000 За продавање

КатегоријаКуќа Квадратура 90 m2 Објавено 21-04-2021 Телефон
4-собен Наместеност Празен Спрат -

Продавам Куќа од 90м2 со Плац од 920м2 во село Орман-Скопје. Ќуќата е изградена во 1995г, цврста градба и е во полукарабина состојба ,потребно е реновирање на истата. Куќата е малтерисана од надвор и е затворена со прозорци и врата ,има бетонска основа која е подигната еден метар од земја .Во внатрешниот дел има спроведено струја, функционално купатило со елементи , голем ходник и две соби кои се делумно спремни за живеење и плус има уште една голема просторија од 30тина квадрати која е карабина . Имотот и куќата имаат целосно средена и чиста документација и се спремни веднаш за префрлање , има вода (градски водовод), струја, асфалтиран пат и улично осветлувње. Се наоѓа во село Орман на многу убаво и мирно место ,со значително почист воздух во споредба со другите градски и приградски населби во Скопје, има основно училиште на 1, 5км од селото ,на еден километар од селото има бензиска пумпа , со редовна автобуска линија, со одлична собраќајна поврзаност кон околните населени места и градот Скопје, со брз и лесен пристап до скопската обиколница , магистралниот пат Блаце , на само 2км од Волково, 5км од местото каде што ќе се гради новиот клинички центар во Скопје, и 12км од центарот на Скопје. Цена 35 000 евра. Можна е и замена за помал стан или имот со слични карактеристики. 
Ljupcho Вкупно () недвижнини

Контактирајте неИмате прашања

Слични недвижнини Погледнете други недвижнини

Се продава плац со стара куќаЦрниче
€ 100000

Се продава плац со стара куќа,Црниче

Соби 3 Бањи Квадратура 59 m2
Се издава стан 62м2Ѓорче Петров
€ 230

Се издава стан 62м2,Ѓорче Петров

Соби 3 Бањи Квадратура 62 m2Најчесто барано: evtini stanovi vo Skopje, Mali stanovi Skopje, kupuvam stan vo Skopje, Гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi vo Skopje, Издавам гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi skopje, огласи за продажба на станови во Скопје, Izdavanje stanovi pod kirija skopje, Vikendici