za sega neka ne go pokazuva info@yoursite.com


Скопје / € 170000 За продавање

КатегоријаКуќа Квадратура 153 m2 Соби 5 Евид. број37043 Објавено 17-09-2022
активен
Телефон
1-собен Спрат 1 кат Греење Сопствено парно Паркинг Гаража Ориентација Север Исток

Семејна куќа во Сопиште Се продава 153 квадрати семејна куќа во Сопиште, изградена на плац од 500 квадрати. Куќата се наоѓа на една од најубавите местоположби во Сопиште, со панорамски поглед кон Сончев град и Скопје. Прв ред, лесен пристап. Станбениот дел од 110 квадрати вклучува: - отворен план кујна, трпезарија и дневна, покриена тераса. - простран ходник кој граничи со 3 спални соби, 1 купатило и 1 гостински тоалет. Градбата на куќата е сендвич, со германска дограма/комарници/ролетни и плочки од Корни во сите простории каде има поплочување како и надворешните скали. Греењето е решено со парно на пелети, инсталирано во октомври 2021. Куќата има плоча и можност за доградба на уште еден кат. Долниот дел од куќата од над 40 квадрати е поделен на едно гаражно место и работна просторија опремена како гарсоњера во која има кујна, простор за седење и работа како и склад (остава). Дворното место во предниот дел на куќата нема во близина соседи пред и десно од неа со што се овозможува поголема приватност. Дворот е осмислен и уреден дел со бекатон и дополнителни паркинг места, и дел со тревник и зеленило. Во задниот дел од куќата има дополнително дворно место со помошни простории и посебна капија. Куќата е приклучена на градска водоводна мрежа, струја, канализација, интернет/телефонија/кабловска телевизија (со пристап до А1 или Телеком). Куќата поседува Комплетна документација.
Калкулатор за заем за хипотека

Внесете ги деталите за заемот и притиснете го копчето Пресметај.
Износ на заем: Години на исплаќање:
Номинална каматна стапка (%) Плаќања годишно
Рата за плаќање (МКД) МКД 0

ДОМ ДИЗАЈН Агенција за недвижностиВкупно () недвижнини

Контактирајте неИмате прашања

Слични недвижнини Погледнете други недвижнини

SE PRODAVA NOV 2 SOBEN STAN VO KOZLE
€ 54000

SE PRODAVA NOV 2 SOBEN STAN VO KOZLE

Соби 2 Бањи Квадратура 52 m2
DOMIK IZDAVA 2 SOBEN NAMESTEN STAN VO KARPOS 3
€ 200

DOMIK IZDAVA 2 SOBEN NAMESTEN STAN VO KARPOS 3

Соби 2 Бањи Квадратура 43 m2
DOMIK PRODAVA NOV 3 SOBEN STAN VO DEBAR MAALO
€ 69000

DOMIK PRODAVA NOV 3 SOBEN STAN VO DEBAR MAALO

Соби 3 Бањи Квадратура 60 m2Најчесто барано: Stanovi Skopje, evtini stanovi vo Skopje, Mali stanovi Skopje, stanovi vo Skopje za prodavanje, kupuvam stan vo Skopje, Гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi vo Skopje, Издавам гарсоњера во Скопје, prodazba na stanovi skopje, огласи за продажба на станови во Скопје